Biały wywiad – odsłona 1
Data: 13-10-2004 o godz. 17:30:56
Temat: Samorząd


Zdążyliśmy przyzwyczaić się już, że władza informuje nas tylko o swoich sukcesach, skrzętnie ukrywając niepowodzenia. Właśnie zakończone zostało rozpatrywanie przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki wniosków o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.Samorządy przedłożyły 110 projektów, których zaakceptowane zostało 58. niestety wśród projektów przeznaczonych do realizacji brak jest projektu przygotowanego przez Powiat Makowski. Dlaczego?

Czy darowane pieniądze nie przydadzą się samorządom (do każdej samorządowej złotówki Unia Europejska dokłada trzy złote pomocy)? Może brak jest zespołu, który potrafi przygotować wniosek o dofinansowanie lub zdefiniować założenia projektu? W takim przypadku należy udać się po radę np. do pobliskiej Ostrołęki, która dostała 34,7 miliona złotych na budowę nowej obwodnicy. Radą i przykładem mogą służyć również okoliczne powiaty: Pułtusk, Przasnysz, Ostrów Mazowiecka (2 projekty) czy Ciechanów (8 milionów złotych na sprzęt dla szpitala). Proponuję jednak uczyć się od najlepszych: Warszawa (9 projektów), Żyrardów (5 projektów), Wołomin (5 projektów) oraz Mława (4 projekty).

Do 25 października rozpatrzonych zostanie jeszcze 442 wnioski. Pozostaje mieć nadzieję, że są wśród nich projekty z terenu Powiatu Makowskiego, które zostaną ocenione pozytywnie.

Mile widziane są komentarze przedstawicieli samorządów – można je dodawać do tego artykułu. Zapraszam.Opracowano na podstawie artykułu „Szansa dla chcących” autorstwa Włodzimierza Pawłowskiego z dodatku stołecznego „Gazety Wyborczej” z dn. 12.10.2004 r.

J-23

Artykuł jest z Moje miasto Różan
http://www.rozan.net

Adres tego artykułu to:
http://www.rozan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=23